Genel

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu İndir – Full HD Torrent İndir

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu İndir - Full HD Torrent İndir naim filmi gerçek indir hızlı ve full hd torrentle indir.

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu İndir – Full HD Torrent İndir filmi gerçek indir hızlı ve full hd torrentle indir.

Film Özeti Ve Detaylar

Naim Süleymanoğlu; 1967 Bulgaristan Mestanlı doğumlu, Türk asıllı halter sporcusu. Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu.

Bazısı bir daha okıralamayacak forty seven dünya rekorunun sahibi. 1980’li yılların sonu, 90’ların başında, tüm ülkenin ve en çok da Balkan Türklerinin milli gururu…

Uzun bir süre gözlerden uzaklaşan milli sporcunun erken sonlanan 50 yıllık ömrünün son dönemlerinde ciddi bir çöküş yaşaması..

‘Cep Herkülü’ Naim Süleymanoğlu’nun biyografik hikayesi, 2017’deki vefatından çadequate önce, kendisi fowlüz hayattayken ele alınması gereken bir değerdi; bu biyografik film yine, adı yüksek bütçeli biyografik prodüksiyonlarla anılan, Mustafa Uslu’ya okayısmet oldu.

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu İndir - Full HD Torrent İndir
Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu İndir – Full HD Torrent İndir

Filmin senaryosu, Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu’nun anılarını yazdığı, ‘Kardeşim Cep Herkülü’ kitabından senarist Barış Pirhasan tarafından kaleme alınmış ve 1977 Bulgaristan günlerinden 1988 Seul Olimpiyatları’na kadar geçen 11 yıllıok dönem baz alınmış. Hali hazırda çgood enough güçlü bir karakter ve hayat hikayesi ihtiva ettiğinden, senaryo ve yönetmenliğin yanı sıra filmi ana taşıyıcı kolonu, doğal olarak, başrol oyunculuğu.

İlk filmi Daha ile kariyerinin başında ödüllere koşan Hayat Van Eck, ikinci kez üstlendiği başrolde, en az canlandırdığı kişilik kadar ağır bir yükün altına giriyor.

Baştan belirtelim, bu movie için daha iyi bir kast seçimi olamazdı. Süleymanoğlu’nun hem çocukluk dönemini canlandıran Batuhan Davutoğlu ve ilk gençlik yıllarını oynayan Deniz Ali Cankorur hem de genç, hırslı Bulgar sporcu olarak izlemeye başladığımız Hayat Van Eck muhteşem bir kasta imza atıyor.

Her biri ayrı ayrı tek bir Naim’e dönüşüyor, birbirlerini tamamlıyorlar. movie ilk yarısının ortasından itibarense Hayat Van Eck tüm hikayeyi sırtlayan oyuncu olarak perdede üstün bir performans sergiliyor.

Cep Herkülü: Naim Filmi İndir - Full HD Torrent İndir
Cep Herkülü: Naim Filmi İndir – Full HD Torrent İndir

Filmin ikinci bölümüne kadar, genç bir sporcunun kazanma ve kendi başarısını yükseklere taşıma hırsını, sıla hasreti ve duygusal bir anne-oğul ilişkisi çerçevesinde izliyoruz.

Ne zaman ki dönemin Bulgar hüokayümetinin Türk asıllı vatandaşlarına karşı aldığı isim değiştirme, okayültürleri silme girişimleri sert biçimde devreye giriyor, movie bireysel bir sporcu hikayesinden politik bir kimliğe bürünüyor.

Bulgaristan’da o dönem Türklere yaşatılanlar hem de öyküsünü anlattığınız insan ve ailesi bizzat içindeyken tabii ki göz ardı edilemez.

Fakat özellikle, Süleymanoğlu’nun 1986’da Melbourne Avustralya’da, Dünya Halter Şampiyonası sırasında kaçarak Türk Büyükelçiliği’ne sığınması ve akabinde gelen sahnelerin Türk milliyetçiliği açısından dozu, aşırı müzik kullanımı ile de birleşince filmi maalesef zedeler boyuta ulaşıyor.

Elbette milliyetçilik yönü olan bir hikaye, bu bakış açısıyla anlatılabilir, kimsenin de itirazı olmaz. Ama karikatürizeye kaçan sahneler, canlandırmalar; ucu kaçan ajitasyonla da birleşince Naim filmin baş karakterinden bir figüre dönüşüyor ister istemez.

 

Bir noktada Hayat Van Eck’in nefis oyunculuğu bile yetmeyebiliyor bu sahneleri kurtarmak için. Bunlar filmin olumsuz puanları olarak yönetmenlik hanesine yazılıyor.

Öte yandan, oyunculuklar açısından bir övgüyü de filmde Naim’in annesi Hatice’yi canlandıran Selen Öztürk hak ediyor şüphesiz. Öztürk, oğul hasreti çeken bir şampiyonun annesini o kadar içten ve yetkin bir oyunculukla canlandırıyor ki filmde gözyaşlarını tutamayacak pek çok seyirciden onun oyunculuğu sorumlu.

Naim Filmi İndir
Naim Filmi İndir

Dönem filmi açısından baktığımızda ise neredeyse kusursuz bir yapım tasarım (Kes Bonnet) ve sanat ekibinden bahsedebiliriz.

Üstelik uluslararası birden çok şehir ve okültürün geçtiği eleven yıl içerisinde film, görsel olarak çgood enough iyi kotarılmış; görüntü yönetmeni Martin Szecsanov’un filme katkısı ve pek tabii Mustafa Presheva’nın dramatik etkiyi destekleyen kurgusu filmin olumlu teknik artıları.

Uzun lafın kısası, Naim: Cep Herkül’ü bu memleketin görüp görebileceği en başarılı sporculardan birinin hayatının en parlak yıllarını bir vefa borcu olarak, başarılı bir teknik alt yapı ile beyaz perdeye getiren ve 141 dakikasını doldurmayı başaran bir yapım.

Omuzlarına yüklenen manevi yükün ağırlığını, 60 kiloluk bedenine yükleyen, gencecik yaşında ezilen Bulgar Türklerinin sesi olmak için sağlığını hatta canını ortaya koyan Naim Süleymanoğlu’nu, filmin zaaflarına rağguys sinema perdesinde seyretmek gerek.

 

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu (Sansürsüz) Medya Bilgileri

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu (Sansürsüz) 2019 TR Web-DL x264 AC3 TSRG.mkv
Format            : Matroska at 1 413 Kbps
Length            : 1.33 GiB for 2s 14dk 21s 601ms

Video #0          : AVC at 1 083 Kbps
Aspect            : 720 x 386 (1.865) at 23.976 fps

Audio #0          : AC-3 at 320 Kbps
Infos             : 2 kanal, 48.0 KHz
Language          : tr

 

Film Fragmanı

 

Aşağıdaki İndirme Bağlantısını kullanarak reklamı geçtikten sonra indirme bağlantısına ulaşabilirsiniz.

cep-herkulu Naim-Filmi İndirmek İçin Tıklayınız

 

Önerilen Film: Onward (Hadi Gidelim)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı